Jak wybrać odpowiednie perfumy, czym jest TESTER?
1. Jaka jest różnica między perfumami, wodą toaletową i wodą kolońską?
Perfumy zawierają 15 do 30% kompozycji, woda perfumowana 8 do 15% kompozycji, woda toaletowa 4 do 8% kompozycji w stężonym alkoholu. Kolonia zawiera od 3 do 5% składu w rozcieńczonym, często 70% alkoholu (zawiera 70% etanolu).
2. Kim jest tester?
Oryginalne perfumy są przechowywane w komercyjnym, kolorowym opakowaniu, które jest zwykle dodatkowo owinięte przezroczystą folią. Tester jest przechowywany w białawym lub brązowym pudełku z nadrukiem (lub żadnego), bez dodatkowego półprzezroczystego opakowania. Niektórzy testerzy nie mają zakrętki na fiolkę. Jednak dużą zaletą jest to, że cena testera jest zawsze niższa niż cena tych samych, powszechnie sprzedawanych perfum. Tester jest szczególnie odpowiedni dla klientów, którzy kupują zapach na własny użytek, który nie jest pudełkiem, ale lepszą ceną. Tester perfum ma taki sam skład, jak perfumy w konwencjonalnej konstrukcji. Butelka testera jest taka sama jak oryginał. Kupno go to właściwy wybór, aby zaoszczędzić, nie kosztem jakości i nie rezygnować z rysowania pachnącej przyjemności.
3. Jak wybrać odpowiednie perfumy lub podobny produkt?
Zwłaszcza według własnego gustu. Nigdy nie wybieramy zapachu na podstawie „próbki” przygotowanej przez nałożenie perfum lub podobnego produktu, na przykład na wacik lub nasadkę z aerozolem, który następnie jest przez długi czas swobodnie przechowywany w powietrzu. Taka „próbka” zapachu nie odpowiada zapachowi produktu w zamkniętym opakowaniu.
4. Czy to prawda, że te same perfumy mają nieco inny zapach u różnych użytkowników?
Tak, to prawda. Każda osoba ma swój własny, specyficzny zapach. Zależy to od cech jego skóry, sposobu, w jaki się odżywia i jego stylu życia. Perfumy, które pachną bardzo przyjemnie dla jednego użytkownika, mogą mieć nieco inny wpływ na skórę innego użytkownika.
5. Czy zapach perfum zmienia się, gdy użytkownik używa np. Pikantnych potraw?
Zapach perfum się nie zmienia, ale zmienia się zapach skóry, który emanuje zapachem przemian metabolicznych spożytego pokarmu. Ta zmiana jest powodem, dla którego w połączeniu z zapachem perfum ogólne wrażenie różni się od zapachu samych perfum.
6. Czy perfumy mogą wpłynąć na Twój nastrój?
Tak tak. Zapach ma natychmiastowy wpływ na równowagę psychiczną. Przyjemny zapach może bardzo szybko poprawić nastrój, ale wręcz przeciwnie, przenikliwy, bardzo intensywny zapach jest niepokojący i może sprawiać pewne trudności.
7. Czy są perfumy erotyczne?
W zasadzie nie, przynajmniej nie w sensie natychmiastowego działania afrodyzjaku. Ale przyjemny zapach, którym posługuje się obiekt, który Cię interesuje, wciąż irytuje. Jednak im świeży lub bardziej owocowy zapach, tym mniejsze są tzw. Działanie drażniące.
8. Czy są jakieś zasady dotyczące używania perfum?
Tak. Perfumy nigdy nie mogą „nękać” środowiska. Zasada, że mniej znaczy zawsze więcej, obowiązuje tutaj bardziej niż gdziekolwiek indziej. W ciągu dnia pożądane jest używanie lżejszej toalety lub wody kolońskiej. Same perfumy powinny być używane tylko na specjalne i świąteczne okazje. Warto dobierać zapachy także do pory roku. Na ciepłe, letnie dni powstają świeże zapachy kwiatowe lub cytrusowe oraz ich liczne modyfikacje. W zimnych porach roku używa się cięższych zapachów balsamicznych i orientalnych. Oczywiście nie powinno to być żelazną zasadą. Przy wyborze pachnącej garderoby każdej kobiety kieruje się jej osobistym gustem i stylem życia.
9. Dlaczego nie używać więcej niż jednego zapachu w tym samym czasie?
Każdy zapach to jedna harmonijna całość. przy jednoczesnym stosowaniu innego i innego intensywnie pachnącego preparatu często dochodzi do dysharmonii, która może wywołać nieprzyjemne wrażenie w jego kompleksie.
10. Jak i gdzie należy „nosić” perfumy?
To przede wszystkim kwestia koncentracji. Jeśli chodzi o tę słynną kroplę nakładaną za płatek ucha, zwykle chodzi o perfumy. Generalnie perfumy aplikuje się w miejscach, w których pod skórą jest najwięcej naczynek krwionośnych, czyli w okolicach stawu łokciowego, ale również w podudzie - w miejscach, gdzie skóra jest najcieplejsza i gdzie zapach perfum w pełni rozwija się. Perfumy nakłada się również na włosy, tuż nad skórą głowy. Perfumy doskonale sprawdzają się na ubraniach wykonanych z naturalnych materiałów i na futrach, ale nie zaleca się ich stosowania na przykład do białej i jasnej odzieży, zwłaszcza do naturalnego jedwabiu.
11. Jak długo można używać perfum i skąd wiadomo, że nie są już całkowicie w porządku?
Jeśli butelka perfum nie będzie wystawiona na działanie światła dziennego i temperatur wyższych niż około 20 ° C, wytrzyma dłużej niż półtora roku. Jednak perfumy w oryginalnej, nieotwartej butelce wytrzymają dłużej niż rok. Perfumy, których kolor zmienia się, zwykle na ciemniejszy i wokół którego osadza się żywiczny pierścień, są zwykle stare. Kwaśny i bitumiczny zapach sygnalizuje również, że perfumy lub podobny produkt osiągnął koniec okresu użytkowania.
12. Kompozycja perfum
Perfumy (zapach) to mieszanka pierwiastków, substancji o różnej lotności.
Kompozycję tworzą podstawowe elementy zapachu (akordy pachnące) i inne substancje.
Składniki każdej kompozycji można podzielić na trzy fazy:
GŁOWA - Faza 1 - najpierw odczuwamy substancje lotne i zapach szybko zanika.
SERCE - II faza substancje średnio lotne tworzą bukiet, charakter zapachu - rozwija się w ciągu kilku minut.
PODSTAWA - Faza 3 Substancje wolno lotne działają najdłużej, do kilku godzin.
Ważne jest, aby podobnie pachnące substancje działały na wszystkich trzech etapach powstawania zapachu, aby zapewnić harmonijny, ciągły przepływ.
13. Jaka jest objętość próbki zapachu lub sprayu zapachowego?
Zarówno próbka zapachu, jak i spray zapachowy mają objętość od 1 ml do 3 ml. O ile nie zaznaczono inaczej. Nakłada się za pomocą sprayu lub sztyftu, oba są zawarte w opakowaniu. Próbka zapachu jest zwykle pakowana w papierowe opakowanie reklamowe. Jeżeli próbka nie jest dostępna, można ją zastąpić sprayem o tym samym zapachu i zawartości.
Załączniki
Artykuł nie posiada żadnego załącznika.